happiness.

sobota, czerwca 27, 2015


 "Zakres szczęścia człowieka zależy od niego samego." - A. Lincoln
  Zastanawialiście się czasami, że niektórzy ludzie potrafią byś szczęśliwi 20/6 (nie oszukujmy się każdy przechodzi złe chwile więc zabrałam te 4h i jeden dzień heh) ? Jak to jest, że żyją w zgodzie z sobą i z całym otoczeniem ? Może to dlatego, że potrafią cieszyć się każda małą rzeczą ? Najmniejszym promykiem słońca, uśmiechem ukochanej osoby czy ubraniem ulubionych skarpetek…Sama jestem okropną optymistką, cieszę się życiem i staram się korzystać z niego 25/8. Wiadomo jak każdy człowiek mam swoje gorsze dni ale…czy warto je rozpamiętywać ? Może nasze gorsze dni są po to abyśmy przez nie czegoś się nauczyli ? Może tego aby nie martwić się błahostkami oraz rzeczami, które tak naprawdę nie mają żadnego wpływu. W wielu przypadkach dzieję się tak, że po prostu wyolbrzymiamy nasz problem. Kiedyś przeczytałam bardzo fajny i dający do myślenia tekst…

  Psycholog podczas wykładu na temat zarządzania stresem przeszedł się po sali. Gdy podniósł szklankę z wodą, wszyscy pomyśleli że zaraz zada pytanie "czy szklanka jest w połowie pusta czy pełna". Zamiast tego, z uśmiechem na ustach, zapytał "ile waży ta szklanka?".

  Odpowiedzi były różne, od 200 g do 0,5 kg

  Psycholog odpowiedział: "Nie jest istotne ile waży ta szklanka. Zależy ile czasu będę ją trzymał. Jeśli potrzymam ją minutę to nie problem. Gdy potrzymam ją godzinę, będzie mnie boleć ręka. Gdy potrzymam ją cały dzień, moja ręka straci czucie i będzie sparaliżowana. W każdym przypadku szklanka waży tyle samo, jednak im dłużej ją trzymam tym cięższa się staje.

  Kontynuował: "Zmartwienia i stres w naszym życiu są jak ta szklanka z wodą. Jeśli o nich myślisz przez chwilę nic się nie dzieje. Jeśli o nich myślisz dłużej, zaczynają boleć. Jeśli myślisz o nich cały dzień, czujesz się sparaliżowany i niezdolny do zrobienia czegokolwiek.


  Pamiętaj by odłożyć szklankę.

  Każdy z nas ma taką szklankę, którą nieustanie trzyma i trzyma jakby ona była nam do czegoś potrzebna. Po co się z nią męczyć skoro wystarczy ją opuścić, ona się rozbije, pójdzie w niepamięć a my ruszymy dalej przez życie. Wracając do tytułu postu jakim jest szczęście…pomyślcie jak dobrze by było na świecie gdyby ludzie zaczęli doceniać to co mają i po prostu się…tym cieszyć.

  Umówmy się tak…każdy z was zrobi sobie listę rzeczy, które was cieszą. Może się tam znaleźć wszystko zaczynając od ubierania różowej bielizny, po przez jedzenie brokułów a kończąc na czytaniu książki w łóżku przez snem czy piciu zielonej herbaty na dobranoc. Ilość punktów na liście zależy tylko i wyłącznie od was. Postarajcie się każdego dnia realizować chociaż jeden bądź może nawet dwa punkty z waszej listy a zobaczycie, że wasze dni staną się…po prostu radośniejsze.


  Jeśli chcecie podzielić się ze mną waszą listą możecie przesłać mi ją na maila flawlessbananaa@gmail.com :) Czekam na wasze refleksje w komentarzach.

  Anna


  You Might Also Like

  11 komentarze

  1. wybrałaś na prawdę świetny temat na post! ja, jak i pewnie też Ty i miliooony osób na świecie miewamy gorsze dni, a dzięki tej notce wiem jak uporać się z dręczącymi mnie zmartwieniami, wystarczy odłożyć je jak szklankę z wodą i nie przejmować się nimi!
   to moja lista :
   1. Czytanie książek (kochamkochamkocham)
   2. Spanie (które pewnie większość osób doda do swojej listy)
   3. Gotowanie (nie mam jakiegoś mega wielkiego talentu, ale lubie to robić, bo wtedy czuje się tak jakbym mogła przez chwilę rządzić wszystkimi składnikami i robić z nim co tylko zechcę i może to brzmieć dziwacznie, ale tak jest i w pewnym sensie jestem z tego dumna)
   4. Robienie zakupów (to mówi samo za siebie)
   5. Wypady z przyjaciółmi (nie ważne gdzie - ważne z kim!)
   6. Moja JNPNŚNZ (czyt. Jedyna Najlepsza Przyjaciółka Na Świecie Na Zawsze)
   jeszcze raz powtarzam: świetna notka!!!!!
   czekam na następną!! xx

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Bardzo mi miło to czytac 💖 zawsze informacje o notkach podaje na moich social media :) nazwy po prawej stronie bloga badz w poprzednim poście gdzie tez umieściłam listę planowanych notek ❤️❤️

    Usuń
  2. Odpowiedzi
   1. Gdybym miała bym pisała nie potrzebne nie miłe anonimowe komentarze na blogach :) ale pieknie dziekuje za poświęcony mi czas i wyświetlenia ❤️

    Usuń
   2. Jejku kocham ten post!! Jestes swietna. Pozytywna i pelna energii. Jestes idealnym przykladem do nasladowania. Rozswietlilas moj dzien. Dziekuje :))))

    Usuń
   3. Nawet nie wiesz jak ty rozwswietlisas moj dzien ❤️❤️❤️ Dziekuje bardzo :)

    Usuń
  3. świetny post, a ten tekst na prawdę daje do myślenia! :)

   OdpowiedzUsuń
  4. mnie też cieszą małe rzeczy, bo one są najprostsze. :) świetna przenośnia tym psychologiem!

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. <3 najprostsze ale czasami tak trudno je zauważyć :/

    Usuń
  5. Ja jestem szczęśliwa jak siedzę i oglądam moje ubrania (wiem, że to dziwne ale potrafię przymierzać je godzinami) albo jak wejdę na wagę i widzę niższą wartość niż ostatnio...po takim poranku nic nie jest w stanie zepsuć mi humoru :D

   OdpowiedzUsuń

  Dziękuje pięknie za każdy super komentarz !

  Nie wymieniam się obserwacjami :)

  Kategorie

  concerts (11) diy (5) exchange year (12) fashion (1) fashion world (23) inspirations (13) ootd (14) others (15) photos (6) travelling (15)

  Subscribe