HOCO, CZYLI CZYM JEST HOMECOMING ? | #ExchangeYear |

niedziela, października 16, 2016

no i prawdopodobnie ostatni. Ale w sumie to czym jest homecoming i dlaczego o tym pisze ? Sukces, że w końcu piszę...przyjeżdżając do USA nigdy bym nie pomyślałam, że prowadzenie bloga będzie dla mnie jeszcze większym wyznaniem niż było do tej pory. Ale przechodząc do tematu...zabieram Was na HOCO !!!


No to tak na wstępnie czas wyjaśnić czym jest homecoming...przyznam szczerzę, że przed przyjazdem tutaj nigdy o tym nie słyszałam. HoCo jest takim prawie amerykańskim "prom" tyle, że nie aż tak ważnym ! (naszym polskim odpowiednikiem są połowniki). Całe to wydarzenie jest poświęcone footballistom, jako "inauguracja" sezonu footballowego. Oczywiście...amerykańskiego footballu :) "Nasz" football jest tutaj nazywany soccer.HoCo może co prawda nie jest tak poważnym wydarzeniem jak Prom lecz jak to na Amerykę przystało wszystko jest wielkie i oczywiście hucznie obchodzone. Hocoming jest zawsze w sobotę co oznacza, a tydzień poprzedzający to wydarzenie jest naprawdę szalony ! W mojej szkole mieliśmy tematyczne dni jak dzień turysty, Disney, throw back party, czy Rebel Day czyli dzień poświęcony naszej szkole !HoCo Week towarzyszy też house rolling ! Na czym to polega ? Zasady są proste. Zakradacie się przed kogoś dom w nocy i po prostu robicie największy bałagan !! Najczęściej jest to papier toaletowy wszędzie gdzie się ta ! W sumie bez zbędnego oszukiwania się..."rollowani" są ci najpopularniejsi ludzie w szkole a jeśli ktoś Cię nie lubi...prawdopodobnie zobaczysz swój samochód cały w jajkach :)Pewnie jak widzieliście na filmach zawsze przy takich impressskach wybierana jest Queen i King...Czyste szaleństwo !!! Queen i King wybierani są z Homecoming Royality, która jest wybierana przez uczniów. 1 para z 9 klasy, 2 pary z 10, 4 pary z 11 klasy i 5 par z 12 klasy...a Queen & King zawsze zostaję para Seniors (czyli ostatnia klasa). Super sprawa co nie ? Wygrana para jest ogłaszana na Homecoming Football Game ! Brzmi extra ! Wszystkie pary wychodzą na footballowe boisko no i oczywiście wygrywa najpopularniejsza para...jak to na filmach bywa :)


Przechodząc do samej impressski...nasze HoCo było na sali gimnastycznej w szkole i w sumie strasznie się tego obawiałam, bo moje polskie szkole impressski nigdy nie były na sali gimnastycznej więc kompletnie nie mogłam sobie tego wyobrazić ! Ale spędziłam 3 szalone tańcząc tak, że na drugi moje nogi były do wymiany...wspominałam już, że był to pierwszy raz kiedy miałam na sobie szpilki ?

Wszyscy mówią, że HoCo to nic w porównaniu z promem ale przyznam, że była to jedna z najlepszych nocy w moim życiu...ale nie oszukujmy się...dla mnie wszystko tutaj jest extra, no bo halo...przed przyjazdem do USA widziałam takie rzeczy tylko na filmach !


Tak tak ! To ja !


I uwagaaa....nie był to mój jedyny Home Coming !!! Udało mi się pójść do Biloxi High School HoCo (miejscowość obok) !!! Kilku exchange students z mojej grupy chodzi właśnie do tej szkoły i udało im się nas tam zabrać. To co ? Gotowi na kolejne fotki ?
Moja brytyjsko/australijska siostra <3


International squad czyli od lewej Brazylia, Hiszpania, Niemcy, Polska, Ekwador, Wielka Brytania/Australia i Meksyk B)

I jak podobają Wam się fotki ? Cała impressska robi wrażenie ? Co myślicie o naszych Home Comingowych outfitach ? Koniecznie dajcie znać w komentarzach !!!

Anna

POLUB MNIE NA FACEBOOKU !

OGLĄDAJ MNIE NA SNAPCZACIE
-> @aniawalczak

ZAOBSERWUJ MNIE NA INSTAGRAMIE !

ZOBACZ MÓJ KANAŁ NA YOUTUBE !

You Might Also Like

2 komentarze

  1. Ja słyszałam o homecoming głównie z Amerykańskiego Youtube`a ♥

    londonkidx.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie słyszałam nigdy o tym, ale to musiało być fantastyczne uczucie zobaczyć to wszystko własnymi oczami :)
    http://dreams-first.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje pięknie za każdy super komentarz !

Nie wymieniam się obserwacjami :)

Kategorie

concerts (11) diy (5) exchange year (12) fashion (1) fashion world (23) inspirations (13) ootd (14) others (15) photos (6) travelling (15)

Subscribe